Rychlá a ekonomická výstavba suchou cestou

Náš stavební systém je univerzální pro řešení konstrukcí stěn, stropů i střech různých typů staveb. Jeho základním konstrukčním prvkem je samonosný sendvičový panel. Panel se skládá ze dvou OSB desek a izolační výplně ze stabilizovaného samozhášivého polystyrenu EPS. Má výborné tepelně izolační vlastnosti. Lze jej variabilně, ale přitom velmi jednoduše, používat. Ve všech fázích stavby je systém šetrný k životnímu prostředí.

Systém sendvičových desek využívýme pro výstavbu rodinných a bytových domů, pro opláštění sportovních hal, výstavbu administrativních budov, ubytovacích objektů, chat a rekreačních objektů. Lze jej navrhovat jako jediný systém pro celou stavbu nebo díky jeho kompatibilitě jako jednotlivé stavební konstrukce v kombinaci s jinými systémy. 

Nejen rychlost, ekologie a energetická úspora jsou ovšem důvody, proč se rozhodnout pro dřevostavbu ze sendvičového systému KONTROL® . Nezanedbatelnou položkou jsou i náklady na výstavbu. Nejde o to, že by dřevostavby byly levnější, jak se často říká. Peníze šetříte především na úhradách stavebních prací, které v případě zděných budov trvají řadu týdnů a měsíců. Stavba ze dřeva se však nikdy nezastaví, nepotřebuje zrát ani sesedat. Standardní dům může být hotov za pouhé tři měsíce.

Výstavba suchou technologií za sebou skrývá mnoho různých stavebních postupů, které spojuje pouze nepřítomnost vody v pojivu jednotlivých stavebních celků. Jedná se tedy o ekologické stavby ze slámy, předvyrobených stavebních dílců, až po použití lepidel na klasické stavební materiály jako broušené keramické, nebo přesné porezní tvárnice.

My se však věnujeme především stavbě z předpřipravených dílců, která skýtá proti ostatním přístupům mnoho výhod. 

Rychlost stavby

Díky našemu systému předvyrobených panelů probíhá stavba velice rychle. S námi si můžete odpustit náklady na pracovní sílu na měsíce či roky se vlekoucí klasické stavbě. Bez povšimnutí nelze nechat ani náklady na řešení situace s bydlením nebo pronájmem nebytových prostor po dobu než bude Váš dům, obchod, firma nebo rekreační objekt postavený.

Komplexní řešení budoucích nákladů na energie

Naše stavby jsou jedny z nejefektivnějších ve vztahu k únikům tepla. Tato vlastnost je v dnešní době kdy je zdražování energií na denním pořádku jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru technologie pro nové stavby. Jako silný argument pro naše stavby lze vnímat i použití našeho stavebního systému při výstavbě české polární stanice v extrémních klimatických podmínkách Antarktidy. Nenajdeme  lepší doporučení pro jeho použití při realizaci energeticky úsporných, nízkoenergetických či dokonce pasivních staveb.

Přesnost stavby 

Stavíme z velice přesného systému, pravé úhly jsou opravdu pravé a úhlopříčky v místnostech se rovnají. Naše stavby je radost vybavovat nábytkem nebo jiným zařízením, protože jednoduše vše "sedí jak má".

Že dřevo dobře hoří? Není třeba se bát

Obavy z toho, že dřevostavby lépe podlehnou plamenům, jsou zbytečné a ničím nepodložené. Z různých statistik a vyhodnocení požárů různých staveb u nás i v zahraničí je jasné, že správně navržené a postavené dřevěné konstrukce jsou odolnější než například stavby z oceli. Zuhelnatělá povrchová vrstva nosných prvků ze dřeva je totiž chrání před dalším odhoříváním. Jestliže tedy neporušená část zabezpečí jejich únosnost, odolávají požáru o mnoho minut déle, než ocelové konstrukce.

Proč jsou naše domy chytré? 

  1. energeticky vysoce účinná stavba
  2. rychlá a suchá výstavba
  3. odolnost systému vůči napadení hlodavci a hmyzem (pro zvířata je pěnová hmota nestravitelná)
  4. použití konstrukčních lepených hranolů DUO
  5. materiály pro výrobu K-KONTROL® systému neobsahují CFC, HCFC, HFC nebo formaldehydy.
  6. dřevěný plášť z desek OSB je regenerovatelný pro zpracování nových dřevotřískových desek
  7. jádro paneluK-KONTROL®polystyrenu (EPS) lze recyklovat, nerozkládá se ani nerozpadá, je bezpečné pro skládky odpadu a zemní navážky, je inertní, nemá výživnou hodnotu a je neměnné (není aktivní), neprodukuje nežádoucí plyny ani žádná vyluhovadla
  8. K-KONTROL®systém má v poměru k ploše konstrukce malé množství spojů a tím vzniká méně tepelných mostů, ve srovnání s jinými systémy dřevěných nebo ocelových konstrukcí a stavbami budovanými z betonových, cihelných apod. tvárnic.