Ekologické bydlení

Disponujeme ekologickou technologií, která je šetrná k životnímu prostředí a splňuje normy Evropské unie. Využití této technologie je zárukou vysoké jakosti našich staveb. Výrobky respektující ochranu životního prostředí však samy o sobě nestačí. Nakonec je přístup k životnímu prostředí vždy vizitkou konkrétních lidí, proto pro nás pracují lidé, kteří přemýšlejí nad dopady nakládání s odpady v průběhu stavby.

Méně zátěže pro životní prostředí při stavbě

Dřevo je přírodní materiál, logicky je tedy první volbou pro každého, komu není ekologické myšlení cizí. Víte, že například ve Finsku, Dánsku a Norsku tvoří dřevostavby devadesát procent všech staveb? Obavy, že by vám v domě ze dřeva byla zima, jsou tedy určitě zbytečné. Naopak – na dřevo se přece stačí podívat a už je nám tepleji. Dlouho tradici mají dřevostavby i v Americe, kde tvoří zhruba poloviny veškeré výstavby.

Méně spotřebovaných přírodních zdrojů díky výborným tepelným vlastnostem 

Víme že ekonomika bydlení je pro drtivou většinu našich stávajících i budoucích klientů na prvním místě. Ruku v ruce se s ekonomickou stránkou používání našich staveb nese dlouhodobě nižší využívání přírodních zdrojů, teré se mimo snížené náklady na takzvané energie, projevuje i nižším využívání přírodních zdrojů. 

Proč jsou naše domy chytré? 

  1. energeticky vysoce účinná stavba
  2. rychlá a suchá výstavba
  3. odolnost systému vůči napadení hlodavci a hmyzem (pro zvířata je pěnová hmota nestravitelná)
  4. použití konstrukčních lepených hranolů DUO
  5. materiály pro výrobu K-KONTROL® systému neobsahují CFC, HCFC, HFC nebo formaldehydy.
  6. dřevěný plášť z desek OSB je regenerovatelný pro zpracování nových dřevotřískových desek
  7. jádro paneluK-KONTROL®polystyrenu (EPS) lze recyklovat, nerozkládá se ani nerozpadá, je bezpečné pro skládky odpadu a zemní navážky, je inertní, nemá výživnou hodnotu a je neměnné (není aktivní), neprodukuje nežádoucí plyny ani žádná vyluhovadla
  8. K-KONTROL®systém má v poměru k ploše konstrukce malé množství spojů a tím vzniká méně tepelných mostů, ve srovnání s jinými systémy dřevěných nebo ocelových konstrukcí a stavbami budovanými z betonových, cihelných apod. tvárnic.