Proč uvažovat o rekonstrukci suchou cestou
Rekonstrukce suchou cestou, jsou moderní způsob rychlé revitalizace již opotřebovaných bytových i nebytových prostor... Touto rychlou technologií lze provádět snížení stropů, změnu dispozic a příček, upravení stěn včetně designu, rekonstrukce bytových jader, půdní vestavby, budování netradičných stavebních tvarů.
Proč rekonstruovat za pomoci sádrokartonových systémů?
Technologie umožňuje rychle, levně a kvalitně měnit interiér vašeho bytu, kanceláře i nebytových prostor. Sádrokarton je nejvhodnější materiál pro řešení prostoru interiérů, je lehký, snadno manipulovatelný, snadno se z něj staví.
Jak vypadá rekonstrukce suchou cestou očima našich klientů:
Poprvé jsme se začali zajímat o suchou stavbu před rokem, když jsme se rozhodli pro koupi domu. Nově postavené domy byly příliš drahé, a ty které jsme si mohli dovolit se nám zase zdáli malé, častokrát sotva větší než byt. Potom jsme ale navštívili krásný starší dům s proporcemi 5+2 s krásným pozemkem za velice příjemnou cenu. Zpočátku nás trochu odrazoval fakt, že na domku byla nutná celková rekonstrukce, báli jsme se zdlouhavých a finančně náročných prací. Začali jsme se zajímat i o jiné než klasické možnosti a tehdy jsme narazili na firmu Marka Švarce, která nabízela suché stavby.
Předtím jsme o nich neslyšeli, samozřejmě jsem věděl, že se sádrokartony používají, ale měl jsem je zaškatulkované spíš jako jakýsi doplněk, nikdy bych si nepředstavoval, že může sloužit jako plnohodnotný stavební materiál.
Ze setkání s panem Švarcem jsme odcházeli nadšení. Popsali jsme mu naši situaci, řekli vše o našich představách, a co by podle nás potřebovalo změnu. Bylo toho hodně. Starý dům měl zbytečně vysoké stropy, což nám nevyhovovalo hned ze dvou důvodů – zbytečně náročné vytápění a celkový vzhled pokojů. Stropy ale nebyly na starém domě jediný problém. Větší starosti nám dělali původní dřevěné podlahy. Dům stál poblíž potoka, což nám sice dávalo nádherný výhled na krajinu, ale přinášelo s sebou také vlhkost, která se na jejich stavu značně podepsala. Společným jmenovatelem všech našich problémů bylo teplo a vlhko. Tak velký dům se špatně vytápí, koupelna byla navíc příliš malá a vlhkost tam způsobovala plesnivění stěn a nepříjemný zápach. Upřímně jsme očekávali měsíce rekonstrukcí a počítali jsme s tím, že zkrátka budeme muset postupovat pomalu od jednoho pokoje k druhému podle našich finančních možností. Během týdne byl hotový rozpočet a plán našeho nového domu. PanŠvarc nám vše pečlivě vysvětlil a my s nabídkou okamžitě souhlasili. Nebylo co promýšlet, nabídli nám kvalitní a rychlou práci za nejnižší cenu.
Celá stavba postupovala velice rychle. Suché podlahy byly položené za několik hodin a po vytvrdnutí lepidla jsme po nich mohli okamžitě chodit. Celá manipulace byla snadná, obávali jsme se, aby podlahové díly na spárách udrželi zátěž, ale brzy se ukázalo, že jsme se báli zbytečně. Co nás ještě příjemně překvapilo, byla výborná izolační vlastnost podlah, a to nejen co se vlhkosti týče, ale také zvukově. Už žádné dupání a dunění kroků, podlahy tlumily bezvadně. Dalším krokem bylo vybourání starých příček a stavba nových místností podle našich představ. Vznikl tak v domě navíc „kumbál“, který nám slouží jako prostorný sklad na všechno, co nepotřebujeme mít okamžitě po ruce. Pomocí sádrokartonu jsme zvětšili a zateplili koupelnu a spolu s novou podlahou jsme se tak definitivně zbavili vlhkosti. Dále jsme díky němu snížili stropy, mezi něj a původní strop jsme umístili izolační materiál a vytvořily tak útulné místnosti s dobrou zvukovou a tepelnou izolací.
Náklady na teplo šly okamžitě dolů, celá stavba byla hotová za několik týdnů a my jsme mohli začít bydlet. Na pojem suchá stavba už nikdy nezapomenu a neváhám ji doporučovat všem známým. Netřeba říkat, že po předchozí výborné zkušenosti jsme se letos rozhodli pro rekonstrukci půdních prostor do vysněné pracovny.
Proč jsou naše domy chytré?
- energeticky vysoce účinná stavba
- rychlá a suchá výstavba
- odolnost systému vůči napadení hlodavci a hmyzem (pro zvířata je pěnová hmota nestravitelná)
- použití konstrukčních lepených hranolů DUO
- materiály pro výrobu K-KONTROL® systému neobsahují CFC, HCFC, HFC nebo formaldehydy.
- dřevěný plášť z desek OSB je regenerovatelný pro zpracování nových dřevotřískových desek
- jádro paneluK-KONTROL® z polystyrenu (EPS) lze recyklovat, nerozkládá se ani nerozpadá, je bezpečné pro skládky odpadu a zemní navážky, je inertní, nemá výživnou hodnotu a je neměnné (není aktivní), neprodukuje nežádoucí plyny ani žádná vyluhovadla
- K-KONTROL®systém má v poměru k ploše konstrukce malé množství spojů a tím vzniká méně tepelných mostů, ve srovnání s jinými systémy dřevěných nebo ocelových konstrukcí a stavbami budovanými z betonových, cihelných apod. tvárnic.